درباره اتریش

اتریش کشوری در غرب اروپا که در حوزه شنگن با واحد پول یورو میباشد.

وسعت اتریش ۸۴۰۰۰ کیلومتر مربع با ۹ استان  به شرح زیر میباشد:

پایتخت وین، بورگرلند، نیدر اُستریش، اُبِر اُستریش، بورگِرلند، اِشتیر مارک،کِرنتن، تیرول و فورآلبرگ. شهرهای بزرگ اتریش به ترتیب وین، لینز، سالزبورگ و گِراز میباشند. جمعیت اتریش در سال ۲۰۲۲ تقریبا ۹ میلیون نفر که تقریبا ۲ میلیون نفر در وین ساکن هستند.

اتریش تا سال ۱۹۴۵ یکی از قویترین کشورهای پادشاهی اروپا (هابس بورگر) را بوده است و همچنین ارتش اتریش بود که با شکست "عثمانی ها" تصرف اروپا را متوقف کرد.

از افتخارات اتریش داشتن ۶۵۰ سال دانشگاه و نظام آموزشی بسیار قوی و تحصیل رایگان در مدارس میباشد.

از دیگر افتخارات اتریش داشتن حقوق کامل شهروندی بسیار قوی برای شهروندان اتریش و حقوق بشر در جامعه بین الملل میباشد.

از نظر امنیت اتریش یکی از قویترین و امن ترین کشورهای جهان میباشد و شهر وین یکی از شهرهای سیاسی جهان است که بزرگترین نشستهای سیاسی و کنفراسهای جهانی در این شهر تشکیل میشود.

شهر وین در جهان بیشتر آپارتمانهای دولتی (۲۲۰،۰۰۰ واحد) را دارد که به خانواده های کم درامد تعلق میگیرد. وشهر وین در سالهای پی درپی بهترین و امن ترین شهر دنیا شناخته میشود.

اتریش هر سال با در نظر گرفتن میانگین درآمد شهروندان تورم را کنترل میکند، (هرچند که اتریش تورم زیادی ندارد) و از این طریق کمترین درآمد را مشخص میکند تا اگر شهروندی کمتر از آن مبلغ را در ماه دریافت کند میتواند از کمکهای دولتی استفاده کند.

اداره کار اتریش "AMS" باسیستمی مدرن برای کمک به بیکاری برای شهروندان اتریش کاریابی میکند و حتی کلاسهایی در زمینه های زبان و دوره های کاری با هزینه های دولت برای شهروندان تشکیل میدهد تا شهروندانی که بیکار هستند بتوانند وارد بازار کار شوند. اداره کار نیز به این اشخاص حقوق بیکاری می دهد و همچنین آنان را تحت پوشش بیمه کامل درمان قرار می دهد تا از مزایای شهروندی بهره مند شوند.

اتریش نیز یکی از کشورهایی است که همیشه رشد اقتصادی دارد و کشوری صنعتی است. اتریش دارای ذخایر نفتی بسیار کمی نیز میباشد.

صنعت توریست، آب، چوب، سنگ و سنگ نمک و تولید قطعات اتومبیل نیز از دیگر صنعتهای اتریش به حساب میاید. اتریش دارای یکی از بزرگترین  پالایشگاهای بنزین در اروپا میباشد و "اُپیک" نیز در دوره سلطنت پهلوی در شهر وین تاسیس گردید.